Deklaracja dostępności
Szkoły Podstawowej w Rogóźnie
Szkoła Podstawowa w Rogóźnie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Strona internetowa Szkoły Podstawowej w Rogóźnie.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Treści niedostępne
- Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności.
- Mogą zdarzyć się sytuacje, że pomimo starań redaktorów serwisu, pewne dokumenty opublikowane na stronie są niedostępne z uwagi na fakt, że: są publikowane od wielu lat (od r.) przez różnych redaktorów; posiadają strukturę, w którą nie ma możliwości ingerencji – np. pliki udostępniane są dla programistów i narzucają schemat dokumentów, pliki w wersji pdf, lub w postaci graficznej bez możliwości konwersji / dostosowania formatu; opublikowane zostały przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.
- Zdjęcia nie posiadają opisów alternatywnych ze względu na to, że na stronie jest zamieszczana duża ilość zdjęć.
- Filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych.
- Odnośniki otwierają się w nowych oknach.
- Dokumenty w PDF nie są dokumentami edytowalnymi
- Część plików nie jest dostępnych cyfrowo.
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
- Deklarację sporządzono dnia:
- Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Pobierz Raport z wynikami przeglądu dostępności.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
- Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Małgorzata Chodakiewicz.
- E-mail: sprogozno@e-rogozno.pl
- Telefon: 564688411
Każdy ma prawo:
- zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie musi zawierać:
- dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
- wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
- wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Skargi i odwołania
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
- Organ nadzorujący: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rogóźnie
- Adres: Szkoła Podstawowa w Rogóźnie
Rogóźno 91A,
86-318 Rogóźno - E-mail: sprogozno@e-rogozno.pl
- Telefon: 564688411
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Szkoła Podstawowa w Rogóźnie, gmina Rogóźno, powiat grudziądzki, woj. kujawsko-pomorskie
- Budynek szkoły składa się ze starej części (1961) i nowej części (2016), które są ze sobą połączone. Stara część posiada dwie kondygnacje, nowa jedną.
- W budynku szkoły jest 6 wejść, z czego dwa z nich przystosowane są dla osób z niepełnosprawnością ruchową (wejście główne starej części szkoły oraz wejście główne na salę gimnastyczną w nowej części szkoły posiadają podjazd).
- Parter budynku częściowo jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Toaleta dla osób z niepełnosprawnością ruchową znajduje się w nowej części budynku.
- Stara część budynku nie posiada wind - istnieje możliwość umówienia spotkania z interesantem na parterze budynku szkoły w każdej sprawie.
- W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. w szkole nie ma pętli indukcyjnych.
- Na terenie palcówki jest parking dla pracowników, rodziców i interesantów (za budynkiem nowej części szkoły od strony Weterynarii, wjazd od ulicy). Miejsce postojowe dla pojazdów przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych znajduje się na boisku szkolnym.
- Do szkoły może wejść osoba z psem asystującym.
- Szkoła nie posiada tłumacza języka migowego.
__________________________________________________________