• Z KART HISTORII PRZEDSZKOLA

• Przedszkole w Rogóźnie

Budynek, w którym obecnie znajduje się przedszkole jest pozostałością po przedwojennej szkole. W czasie II wojny światowej uległ częściowemu zniszczeniu. Po wojnie w odrestaurowanym budynku, ponownie mieściła się tu szkoła. W 1961 roku szkołę przeniesiono do nowo wybudowanego obiektu, a w tym utworzono jednooddziałowe przedszkole, które należało do Gromadzkiej Rady Narodowej. Kierownikiem przedszkola była pani Helena Górnicka.

W latach 1971-1973 w przedszkolu przeprowadzono remont. W tym czasie zajęcia z dziećmi odbywały się w sali gimnastycznej, tutejszej Szkoły Podstawowej. W czasie wakacji organizowano dzieciniec.

1 września 1973 roku powstało przedszkole dwuoddziałowe. Funkcję kierownika, a później dyrektora przedszkola, pełniła w dalszym ciągu pani Helena Górnicka-Borowska.

Początki były bardzo trudne, jednakże z upływem czasu zagospodarowano teren przedszkola. Urządzono plac zabaw, zaopatrzono przedszkole w odpowiednie mebelki do sal zajęć, wprowadzono ciekawe rozwiązania organizacyjne.

W 1973 roku zwiększono ilość pracowników przedszkola. Zatrudniono m.in. nauczycielkę panią Teresę Dobrzeniewską oraz pomoc nauczycielki panią Elżbietę Stogowską. Natomiast w 1977 roku utworzono stanowisko intendenta, które objęła Janina Vogler. Jako drugiego nauczyciela zatrudniono panią Hannę Szatkowską, która pracowała w przedszkolu do 1990 roku. Później jej miejsce zajęła Barbara Jabłońska.

W 2000 roku, po 33 latach pracy na stanowisku dyrektora, odeszła na zasłużony wypoczynek, pani Helena Borowska, która wraz z pozostałymi pracownikami włożyła wielki wkład w rozwój i funkcjonowanie tutejszej placówki. Następnie powołano na dyrektora Przedszkola Panią Barbarę Jabłońską, która swoją funkcję piastowała do 30.06.2023r.

Od 1 września 2023r. w wyniku połączenia Przedszkola i Szkoły Podstawowej powstał Zespoł Szkolno-Przedszkolny w Rogóźnie, której dyrektorem jest Pani Marlena Lech.