Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie smiley

Dobrowolne ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków uczniów w roku szkolnym 2022/2023 będzie w Colonnade Insurance S.A. Oddział w Polsce, Warszawa.

Składka płatna do 30 września 2022r. w kwocie 34 zł składka ubezpieczenia + 1 zł opłata za przelew – do wychowawcy klasy.

Ogólne warunki ubezpieczenia – zakres ubezpieczenia według zawartej polisy

Informacja_dla_rodzicow_2022-2023_-_ubezpieczenie_NNW_w_Colonnade_-_SU_15_000_zl.pdf

Więcej szczegółowych informacji o ubezpieczeniu znajdziecie Państwo w zakładce „ogólne warunki ubezpieczenia…”

Procedura zgłoszenia roszczenia

UBEZPIECZENIE SZKOLNE na rok szkolny 2022/2023

W przypadku zgłoszenia on-line (dotyczy jedynie osób, które nie posiadają certyfikatu potwierdzającego przystąpienie do szkolnego ubezpieczenia grupowego) niezbędne jest załączenie zaświadczenia potwierdzającego ubezpieczenie, wystawionego na druku Colonnade (prosimy o pobranie druku poniżej). Druk powinien zostać uzupełniony i podstemplowany przez osobę z ramienia Ubezpieczającego, upoważnioną do potwierdzenia ubezpieczenia.

Zgłoszenie roszczenia z umowy ubezpieczenia placówek oświatowych

• wypełniony formularz zgłoszenia roszczenia
          • kopia pełnej dokumentacji medycznej związanej z wypadkiem (w przypadku gdy roszczenie dotyczy pobytu w szpitalu prosimy o załączenie również kopii karty informacyjnej leczenia szpitalnego)
          • raporty policyjne oraz wyniki badania na zawartość alkoholu we krwi osoby ubezpieczonej (jeżeli zostały sporządzone)
          • w przypadku ubezpieczenia obejmującego zwrot kosztów leczenia powypadkowego prosimy o załączenie oryginałów rachunków za poniesione koszty; w przypadku dostarczenia kopii rachunków prosimy dodatkowo o załączenie oświadczenia osoby ubezpieczonej, że nie występowała i nie będzie występowała do innych zakładów ubezpieczeń o zwrot ww. kosztów
          • w przypadku rozbieżności nazwisk zgłaszającego i osoby ubezpieczonej prosimy o przesłanie dokumentacji potwierdzającej, iż zgłaszający wniosek jest prawnym opiekunem osoby ubezpieczonej

Zgłoszenie roszczenia z umowy ubezpieczenia placówek oświatowych z tytułu śmierci w wyniku NNW

• wypełniony formularz zgłoszenia roszczenia
          • dokumentacja medyczna stwierdzająca bezpośrednią przyczynę zgonu
          • oryginał aktu zgonu lub oryginał poświadczenia notarialnego aktu zgonu
          • raport prokuratury
          • wynik sekcji zwłok (jeśli została przeprowadzona) lub statystyczna karta zgonu
          • odpis aktu małżeństwa lub odpis aktu urodzenia (jeśli beneficjentem jest potomstwo lub małżonek osoby ubezpieczonej)
          • potwierdzoną notarialnie kopię dowodu osobistego beneficjenta
          • akt poświadczenia dziedziczenia lub wynik postępowania spadkowego – w przypadku osób ubiegających się o świadczenie,  które nie były ubezpieczone pod  numerem polisy ubezpieczonego oraz nie zostały wskazane jako beneficjenci

Brakujące dokumenty można dostarczyć drogą mailową na adres szkody@colonnade.pl lub pocztą tradycyjną na adres:

Colonnade Insurance S.A. Oddział w Polsce
          ul. Prosta 67

Informacje na temat statusu szkody można uzyskać w Dziale Likwidacji Szkód:

• drogą mailową wysyłając zapytanie na adres szkody@colonnade.pl
          • telefonicznie, pod numerem +48 22 528 51 00, pon.-czw. 9.00–17.00, pt. 9.00–16.00

Informacje dotyczące procedury zgłoszenia roszczenia można uzyskać pod numerem telefonu: +48 22 528 51 00.

Zgłoś szkodę online lub tradycyjnie

W celu umożliwienia jak najszybszej weryfikacji zgłoszenia niezbędne jest:

• podanie numeru polisy ubezpieczeniowej
          • dołączenie dokumentacji szkodowej (pełna lista wymaganych dokumentów, w zależności od rodzaju ubezpieczenia, dostępna jest tutaj)
          • podsumowanie zdarzenia – zwięzły opis związany z roszczeniem wraz z datą wypadku
          • podanie numeru konta bankowego wraz z imieniem i nazwiskiem właściciela rachunku, na które dokonamy wypłaty świadczenia

Zgłoś szkodę online

… lub wypełnij odpowiedni formularz i prześlij do nas

• Wypełniony i podpisany formularz można przesłać do nas pocztą elektroniczną na adres szkody@colonnade.pl bądź pocztą tradycyjną do biura Colonnade:

Colonnade Insurance S.A.
          Oddział w Polsce
          ul. Prosta 67

Lista dostępnych formularzy znajduje się tutaj

Po otrzymaniu zgłoszenia roszczenia, rozpoczynamy proces jego weryfikacji. W przypadku kompletnego wniosku, wydajemy decyzję niezwłocznie, nie później niż w terminie 30 dni od momentu otrzymania zgłoszenia roszczenia.

Jeżeli wydanie decyzji w ww. terminie nie będzie możliwe, niezwłocznie poinformujemy osobę poszkodowaną o konieczności uzupełnienia roszczenia lub uzyskania wyjaśnień niezbędnych do weryfikacji wniosku. W takim przypadku, wydajemy decyzję w terminie do 14 dni od momentu otrzymania ostatniego brakującego dokumentu/informacji.