Uczniowie klasy 7 na lekcji biologii testowali termometr bezdotykowy
Wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłośc
Uczniowie klasy 7 na lekcji biologii testowali termometr bezdotykowy
Wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłośc
Uczniowie klasy 5a podczas lekcji techniki dali drugie życie plastikowym butelkom. Przy użyciu nożyczek, kleju na gorąco, wiertarki i swojej inwencji twórczej wykonali ekologiczne stworki oraz inne ozdoby. Szkoda tylko, że lekcja była taka krótka i nie wszyscy zdążyli dokończyć swoje ,, dzieło".
Wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości
28.02.2023
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/koncert-mlodzi-niezlomnym--zapraszamy-do-ogladania2
Serdecznie zapraszamy do objerzenia koncertu „Młodzi Niezłomnym” w wykonaniu Chóru Akademickiego Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Dariusza Zimnickiego. W programie utwory patriotyczne m.in. „Hej chłopcy, bagnet na broń”, „O mój rozmarynie”, „Dziś do ciebie przyjść nie mogę”, „Na znojną walkę”, „Modlitwa obozowa”. Koncert jest jedną z form uczczenia Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
Koncert „Młodzi Niezłomnym” to widowisko muzyczne przygotowane przez Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej. W programie utwory patriotyczne m.in. „Hej chłopcy, bagnet na broń”, „O mój rozmarynie”, „Dziś do ciebie przyjść nie mogę”, „Na znojną walkę”, „Modlitwa obozowa” będą przeplatane cytatami Żołnierzy Wyklętych m.in. Łukasza Cieplińskiego, ps. „Pług”, rtm. Witolda Pileckiego, płk. Danuty Szyksznian-Ossowskiej ps „Sarenka”.
W tym szczególnym dniu chcemy przybliżyć sylwetki Wyklętych Niezłomnych, ale przede wszystkim wskazać wartości, którymi kierowali się Niezłomni w tej trudnej, bezkompromisowej, pełnej wyrzeczeń i poświęceń walce o wolną i niepodległą Polskę.
Niech ten występ skłoni nas do refleksji nad pojęciem poświęcenia, prawdy i istoty wolności oraz wartościami, do których Niezłomni podążali nawet za najwyższą cenę.
Wydarzenie zostało zorganizowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Urzędem do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.
Dopełnieniem koncertu może być krótkometrażowy film pt. „Rotmistrz Pilecki” 2022, w reżyserii Miłosza Kozła. Trwający 37 minut materiał opowiada o życiu i działalności Witolda Pileckiego, bohatera II wojny światowej, żołnierza Wojska Polskiego, dobrowolnego więźnia Auschwitz oraz żołnierza podziemia antykomunistycznego. To film pokazujący losy Pileckiego, jego dramatyczne wybory życiowe, motywacje i tragiczną śmierć.
Premiera odbyła się w piątek 13 stycznia w serwisie YouTube.
Film powstał z inicjatywy Fundacji Edukacji i Sztuki i jak zaznacza jej prezes oraz współautor scenariusza Miłosz Lodowski myślą przewodnią powstania filmu było ukazanie osoby, która mogłaby się stać spoiwem dla podzielonego społeczeństwa, ale też bohaterem wychowanym w służbie i oddaniu Ojczyźnie.
Film „Rotmistrz Pilecki” został zrealizowanego ze środków programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” i jest dostępny w serwisie YouTube.
Kolejny raz udowodniliśmy, że lektury szkolne nie są nudne
Klasa 4- uczniowie podsumowując treść ,,Tajemniczego ogrodu” stworzyli swój własny, roślinny raj
Klasa 6- podczas omawiania lektury ,,Ania z Zielonego Wzgórza” odwiedziła nas sama Anna ShirleyW ramach podsumowania , uczniowie tworzyli okładki do tej pięknej książki, wykorzystując dowolną technikę
Klasa 7- mroczna lektura o sile władzy. Na podstawie ,,Balladyny” uczniowie projektowali koronę dla głównej bohaterki .Wszystkie składały się ze znanych symboli z lektury
Uczniowie kl.3 w ramach edukacji technicznej wykonali zaprojektowane wcześniej ROBOTY WIELOFUNKCYJNE. Do zajęć wykorzystano także sprzęt zakupiony w ramach #LaboratoriaPrzyszłości
Serdecznie zachęcamy naszych uczniów
Nasi uczniowie dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach #LaboratoriaPrzyszłości mogli wykonać ciepły sandwich z szynką i roztopionym serem to świetna propozycja śniadaniowa, ale warto eksperymentować również z innymi składnikami. Polecamy np. pyszne wiosenne kanapki z pesto, oliwkami, mozzarellą i pomidorami.
Natomiast uczniowie klasy 7 na lekcji informatyki testowali aparat fotograficzny Canon oraz składany 3 osiowy gimbal do smartfona
#LaboratoriaPrzyszłości
Gminna Biblioteka Publiczna w Rogóźnie przedstawia zaproszenie do „Plebiscytu na Patrona naszej biblioteki” Los patrona biblioteki w Naszych rękach Zapraszamy do zagłosowania, na odpowiedzi czekamy do 30 marca.
Oto link do głosowania:
,, Tyś nasza twierdza,
Opieka i obrona,
Ojczysta święta mowo,
Bądź z serca pozdrowiona”
Słowami Leopolda Staffa rozpoczęliśmy w naszej szkole świętowanie Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.
Język ojczysty to skarbnica naszej kultury i doświadczenia . Świat , który nas otacza, jest taki, jakim potrafimy go opisać . Dlatego każdy z nas powinien szczególnie dbać o poprawność językową. Dla uczczenia święta języka polskiego w naszej szkole przygotowano szereg działań promujących ten dzień .Były więc zagadki ortograficzne , znane przysłowia , łamańce językowe i pytania ogólne dotyczące gramatyki.Za każdą prawidłową odpowiedź uczniowie otrzymywali cukierka . Poza tym na korytarzu pojawiła się gazetka informująca o historii i znaczeniu naszego języka . W oknach korytarza szkolnego zawisły wyrazy, z którymi uczniowie mają najczęściej problemy .Obchody potrwają do końca tygodnia , a moda na język polski na pewno, na stałe zagości w naszym kalendarzu imprez szkolnych
Dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia ubrali się w barwy narodowe
Przy organizacji wykorzystano niektóre materiały zakupione w ramach #LaboratoriaPrzyszłości
Na lekcji techniki, uczniowie klasy V a i V b zapoznali się z budową i instrukcją obsługi wiertarko - wkrętarki akumulatorowej #LaboratoriaPrzyszłości
Uczniowie klasy 6, na lekcji techniki wykorzystując sprzęt zakupiony w ramach programu: ,,Laboratoria przyszłości”, montowali proste obwody elektroniczne, co sprawiło im ogromną przyjemność.
Dnia 16 marca 2023r. odbędzie się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR
Opłata konkursowa wynosi 14zł ( wpłata do 23 stycznia 2023r.)
Koordynatorem konkursu jest Pani Agnieszka Wąsik
Więcej informacji na stronie https://www.kangur-mat.pl/
We współpracy z Urzędem Gminy Rogóźno rozpoczęliśmy zbiórkę zużytych baterii. Już od dziś można przynosić zuzyte baterie szkoły. Kartonik stoi na korytarzu prz stołówce.
Według danych firmy REBA S.A. Polacy rocznie zużywają ok. 290 mln sztuk jednorazowych baterii. Z tego do odzysku trafia zaledwie 16 %, zaś pozostałe są wyrzucane do śmieci wraz z innymi odpadami. Tymczasem baterie są zaliczane do odpadów niebezpiecznych. Występuje w nich wiele trujących metali ciężkich (ołów, kadm, nikiel, cynk i rtęć) oraz szereg toksycznych substancji, szkodliwych dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz środowiska. Substancje te nie ulegają neutralizacji. Dlatego należy zbierać wszystkie zużyte baterie i przekazywać je do punktów selektywnej zbiórki.
SZANOWNI RODZICE!
Od stycznia 2023 obiady będą przywożone również z Restauracji „VICTUS” ul. Dworcowa 2 w Łasinie .
Cena za jeden obiad wynosić będzie 11,50 zł
Osoby chętne, jak zawsze proszę o uiszczenie opłaty do końca miesiąca grudnia 2022 lub 2 stycznia 2023 do godziny 8.15 w sekretariacie szkoły.
W imieniu całej społeczności szkolnej składamy serdeczne podziękowanie Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Rogóźnie za zakup 4 bramek treningowych.
Szanowni Państwo, sport zwłaszcza u młodych ludzi to jedna z dróg rozwoju i samorealizacji, ale aby go uprawiać, potrzebni są ludzie dobrej woli.
Nasza Rada Rodziców od lat wspiera uczniów w różnego rodzaju aktywnościach, zarówno na szczeblu sportowym, jak i na kulturowo – rozwojowym.
Czasem wdzięczność jest trudno ubrać w piękne słowa … Wtedy proste słowo – DZIĘKUJEMY – zawiera wszystko, co chcielibyśmy powiedzieć.
Powered by aSc EduPage